ff387c6027

Wojna (Andriej Lewicki)

Wydawałoby się, że wszystko za chwilę się skończy, a misja Garsteczki, Chemika i Czerwonego Kruka zostanie szybko i bezboleśnie wykonana. Tak się jednak nie stało. Po dotarciu do Zaginionego Miasta wszystko zaczęło się komplikować. Od samego początku całą trójkę czekają kłopoty, a to dopiero początek. Wiedźmak ma plan wyruszyć dalej, jednak nikt nie wie po co i dlaczego. Kiedy prawda wychodzi na jaw, okazuje się, że los ludzkości wisi na włosku i tylko Garsteczka wraz ze swoimi towarzyszami mogą temu zaradzić.

Kolejny tom przygód Garsteczki i Chemika autorstwa Andrieja Lewickiego, to niesamowita mieszanka akcji, humoru i ciekawych, wciąż rozwijających się wątków. Po raz kolejny będziemy mieli okazję znaleźć się u boku niestrudzonych bojem towarzyszy, którzy wyruszają w obce i niebezpieczne miejsca, by dorwać Wiedźmaka. Czy kontynuowanie historii było dobrym pomysłem? Jasne!

Cała historia rozpoczyna się dokładnie w tym momencie, w którym urywa się tom pierwszy. Bohaterowie przedostają się do Zaginionego Miasta i już na samym początku muszą borykać się z wieloma problemami. Dotarli tu z przeświadczeniem, że za chwilę dorwą sprawcę całej afery i niebawem będą mogli wrócić. Tak się jednak nie stało, a plany Wiedźmaka są bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Dopiero teraz zaczyna się prawdziwa przygoda pełna wielu przeszkód.

Tom pierwszy zrobił na mnie duże wrażenie, o czym możecie przekonać się w jego recenzji. Moje oczekiwania były spore i nie zawiodłem się. Dostałem dokładnie to, czego się spodziewałem. Lewicki zaserwował akcję pełną wrażeń, ciekawych wątków, które co strona się rozwijały, a także tych samych i niesamowicie charyzmatycznych bohaterów, których pokochałem od pierwszej strony „Wstęgi”. Nie zabrakło wprowadzenia nowych postaci, lokacji i ciekawych zagrożeń, z którymi wszyscy będą musieli się zmierzyć. Bardzo spodobał mi się wątek pewnej rzeczy związanej z Czerwonym Krukiem, jednak o niej dowiecie się z lektury książki 😉

Język i opisy ponownie prezentują wysoki poziom, pozwalając mi z łatwością odnaleźć się w stworzonym przez autora świecie. Liczne wątki humorystyczne przyprawiły o śmiech, a niektóre momenty sprawiały, że nie mogłem pozbierać się z buzującej od książki adrenaliny. Niesamowicie wyważona mieszanka, która równomiernie rozprowadziła emocje panujące w moim organizmie i nie pozwoliła nudzić się od pierwszej, do ostatniej strony. Autor w niezwykły sposób zafundował mi podróż, której na długo nie zapomnę.

Nie ma chyba rzeczy do której mógłbym mieć zastrzeżenia. Wszystko ze sobą współgra, a każdy z bohaterów jest wyjątkowy i obdarzony charyzmą, co przyczynia się do sympatii ze strony czytelnika – moją zdobyli bezapelacyjnie. Nie ma chaosu i zawirowań, a akcja pędzi do przodu w zrozumiały i ciekawy sposób.

Podsumowując, „Wojna” to dobra i ciekawa kontynuacja, która po raz kolejny sugeruje następny tom, na który z resztą czekam z niecierpliwością. Każdy, kto lubi klimaty stalkera i całej Fabrycznej Zony, a także czytał poprzedni tom – pozycja obowiązkowa!

Moja Ocena: 8/10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × three =